Blog > Komentarze do wpisu

Naleśniki po aniellsku

 

W ostatnim tygodniu "nie wychodzę z truskawek" i dobrze mi z tym :) Trochę szkoda że dopiero teraz, bo ominęłam truskawkowy blogowy festiwal, który miał nie tak dawno miejsce- ale z drugiej strony: lepiej późno niż wcale.

Dzisiejszy deser to koncepcja własna. Jeśli ktoś już kiedyś wymyślił ten sposób podania naleśników to znaczy że mamy doczynienia z telepatią ;)


Naleśniki po aniellsku:
6 naleśników biszkoptowych średniej wielkości (można je przygotować np korzystając z przepisu, który znajduje się tu: http://kuchareczka.blox.pl/2008/02/Nalesniki-z-sercem.html)
0,5 kg truskawek
3 łyżki cukru
240g serka homogenizowanego waniliowego

Z tych składników można przygotować trzy duże porcje deseru, dlatego należy przygotować trzy miseczki. Naleśniki zwinąć mocno w rulonik i pokroić na małe ruloniki o szerokości 2-3 cm. Ułożyć połowę z nich na dnie misek. Owoce wyszypułkować i umyć, odłożyć kilka najładniejszych do dekoracji. Resztę truskawek zmielić z dwoma łyżkami cukru blenderem na mus (jeśli owoce są kwaśne dodać oczywiście więcej). Musem polać truskawki. Na tym ułożyć resztę rulonów z naleśników. Następnie przykryć serkiem waniliowym. Na wierzchu ułożyć truskawki pokrojone w paski i posypać je łyżką cukru. Przed podaniem trzymać w lodówce.

Deser szybko się rozszedł, ku braku mojego zdziwienia ;) Myślę że nawet jak skończą się truskawki i tak warto spróbować tego deseru w innych owocowych odmianach.

sobota, 28 czerwca 2008, aniellska

Polecane wpisy

  • Pomysły na śniadanie

    Kanapki... nie ;) Jajecznica... nie ;) Mleczna zupa... nie ;) Potrzebowałam małej odmiany śniadaniowej! W myśl zasady "je się oczami" przygotowałam dw

  • Sałatka ziemniaczana z ziołami

    Ziemniaki jeszcze raz, jeszcze raz sałatka... Przepis podchwyconyze specjalnego wydania "Pani domu" na temat sałatek (przy okazji znalazłam tam całkie

  • Pieczarkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE:)

    Przysmarkało mnie na dobre wiosenne przesilenie. Ze zbioru moich ogólnych narzekań na temat przeziębienia, najbardziej doskwiera to że gdy gardło pali, nos się

Komentarze
usmiecham-sie
2008/06/29 08:18:56
jaki fajny pomysl! w zyciu bym nie wpadla zeby z nalesnikow zrobic deser w miseczkach :)
-
2008/06/29 09:48:55
Bardzo, ale to bardzo oryginalny sposób podania :) Prezentuje się niesamowicie apetycznie :)
-
2008/06/29 20:24:21
Genialny pomysł na podanie naleśników. Gratuluję inwencji! :)
-
edysia79
2008/07/01 10:35:53
Fantastyczny pomysł z takim podaniem naleśników, ale najbardziej mi się nazwa potrawy podoba ;)
-
2008/07/14 18:21:45
Super ! Bardzo fajny pomysł - coś zupełnie odmiennego od zwykłych , nudnych naleśników z serem ;)